Viešoji įstaiga Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras

KŪRĖJŲ TAKAIS

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
85 km
8.5 val.
7
Maršruto danga
100% Asfaltas

Kelmės kraštas garsėja ir kadaise čia gyvenusiais bei dirbusiais garsiais kūrėjais. Šiuo maršrutu kviečiame susipažinti būtent su vietomis, kuriose praeityje dirbo, gyveno ir lankėsi tokie žymūs žmonės kaip Motiejus Kazimieras Sarbievijus, Povilas Višinskis, Marija Pečkauskaitė kitaip Šatrijos Ragana, Bronius Laucevičius bei kiti asmenys.

Pažintį su Kelmės krašto kūrėjais siūlome pradėti nuo Kražių. Ten esančiame Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre įrengtame muziejuje galėsite susipažinti su daug iškilių asmenybių, čia mokytojavusiu – Motiejumi Valančiumi, ir besimokiusiais – Simonu Stanevičiumi, Aleksandru Fromu-Gužučiu, Antanu Strazdu, Liudviku Adomu Jucevičiumi, Jurgiu Pliateriu, Jonu Zenkevičiumi ir kt.

Kita sustojimas galėtų būti Užvenčio kraštotyros muziejus įsikūręs dvaro svirne. Šis dvaras garsus tuo, kad čia 1887–1898 m. gyveno rašytoja Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana. Čia prabėgo patys geriausi rašytojos metai, čia ji sėmėsi įkvėpimo ir patiems vertingiausiems savo kūriniams – „Sename dvare“, „Viktutė“. Vėliau šis iki šių dienų išlikęs dvaras priklausė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Jonui Smilgevičiui. Dvare vykdomos edukacinės programos, kurias galėsite užsisakyti.

Apžiūrėję Užvenčio dvarą, kelionę siūlome tęsti Ušnėnuose. Čia P. Višinskio name įrengta memorialinė ekspozicija, skirta Povilo Višinskio bei kaimynystėje gyvenusios Žemaitės kūrybai ir gyvenimui Ušnėnuose įamžinti.

Norintiems pažinti Kelmės praeities istoriją, šaulių sąjungos kūrėją Vladą Pūtvį-Putvinskį ir Kelmėje gyvenusią Gruževskių giminę, siūlome apsilankyti Kelmės dvaro sodyboje.

Dar kitas trumpas sustojimas galėtų būti Broniaus Laucevičiaus-Vargšo paminklas Kelmėje. Rašytojo atminimą įamžino kitas kelmiškis menininkas, daug akmeninių skulptūrų Kelmei sukūręs Juozas Liaudanskis.

Kelionę po kūrėjų takus siūlome baigti Žalpių kraštotyros muziejuje. Šiame muziejuje būsite supažindinami su vertėju Jeronimu Raliu, išvertusiu Homero „Ilijadą ir „Odisėjas“ į lietuvių kalbą gyvenimu ir veikla Žalpiuose. Muziejus taip pat supažindins su pirmojo sklandytuvo Lietuvoje kūrėju Jonu Garalevičiumi.

Šiuo maršrutu nuvažiuosite apie 85 kilometrus ir pamatysite 7 objektus, susijusius su Kelmės krašte gyvenusiais ir savo veiklą vykdžiusiais kūrėjais.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė apie Kelmę

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones