Viešoji įstaiga Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras

KELMĖS KRAŠTO DVARAI

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
76 km
6.5 val.
5
Maršruto danga
100% Asfaltas

Visus susidomėjusius senaisiais Lietuvos dvarais siūlome aplankyti Kelmės krašte esančius 5 dvarus, kurie žavi savo ilgaamžiškumu ir įdomiomis istorijomis.

Pažintį su Kelmės krašto dvarais siūlome pradėti nuo Pakėvio dvaro, įsikūrusio Pakėvio miestelyje. Šis dvaras yra žinomas nuo XVII amžiaus, jis priklausė bajorų Radavičių giminei. Čia galėsite pailsėti arba atvykti pažymėti sau svarbias šventes.

Dar vienas dvaras, esantis vos už 25 minučių kelio – tai Beržėnų dvaras. Dvaras minimas nuo XV a. priklausė grafų Čapskių, bajorų Šemetų, Gorskių giminėms. Dvaras garsėjo prabangiai įrengtais interjerais, gausiomis meno dirbinių kolekcijomis. Čia atvykę galėsite apžiūrėti dvaro pastatą ir pasivaikščioti aplink esančiame parke.

Kitas sustojimas – Kelmės dvaras, dar kitaip vadinamas Kelmės krašto muziejumi. Tai saugomas kultūros paveldo objektas, vertinamas kaip retai išlikusi baroko stiliaus Lietuvos provincijos dvaro sodyba. Kelmės dvaras – vieta, kur pirmiausiai Lietuvoje prasidėjo 1831 metų sukilimas prieš carinę Rusiją. Kelmės dvare-muziejuje būsite supažindinami su vienintele Lietuvoje indėniškosios kultūros ekspozicija. Jei norėsite, būsite įtraukiami į indėniškų žaidimų, viktorinų karuselę, vaišinami „irokėzų“ pyragėliais, mate su medumi, galėsite pašaudyti iš lankų, nusipirkti suvenyrų.

Apsilankę Kelmės dvare, užsukite ir į kitą ne mažiau įdomią vietą, tai Pagryžuvio dvarą. Šio dvaro romantinio stiliaus rūmai pastatyti 1858 metais pagal įžymaus to meto architekto F. Rimgailos projektą. XVIII a. pabaigoje Pagryžuvio dvaras priklausė didikams Šemetoms, o vėliau - Pšeciševskių šeimai. Čia galėsite apžiūrėti dvaro pastatą iš išorės ir pasivaikščioti aplink esančiame parke.

Šią kelionę po Kelmės rajono dvarus siūlome užbaigti Tytuvėnuose. Čia, Tytuvenėlių kaime, yra išlikusi Tytuvėnų dvarvietė. Tytuvėnų dvaras rašytiniuose šaltiniuose minimas 1500 metais. Jo valdytojai buvo garsūs Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikai: Sapiegos, Valavičiai, Radvilos. Dabar Tytuvėnų dvarvietėje išlikę dalis apgriuvusių pastatų, tvenkiniai, parkas, kuris Tytuvėnų dvare užveistas XIX amžiuje.

Visame maršrute – 5 unikalūs rajono dvarai. Pasirinkę šį maršrutą, automobiliu nuvažiuosite apie 76 km. ir užtruksite pusdienį.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė apie Kelmę

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones