Viešoji įstaiga Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras

ŠAUKĖNŲ DVARO PARKAS

Gamta

Kontaktai

Šaukėnų dvaras rašytiniuose šaltiniuose minimas jau XV a., kai čia šeimininkavo Šemetos. Dvarą yra valdę ir Jelenskiai, ilgai – Gorskiai. 1931 m. jame kurį laiką buvo įsikūrusi žemės ūkio mokykla. Vėliau čia veikti pradėjo Šaukėnų tuberkuliozės sanatorija, po kurio laiko – psichiatrijos ligoninė.

Šaukėnų parką XIX a. pr. įkūrė didikų Gorskių giminė. Jis garsėjo ąžuolų alėjomis, tvenkiniais ir čia gyvenusiomis gulbėmis. Didžioji parko dalis yra už ligoninės teritorijos ribų.

Parkas mišraus suplanavimo su vyraujančiais peizažinio parko elementais. Pietiniame pakraštyje, greta sodo, ant pakilimo – rūmų pastatas. Į rytus nuo jų įrengtas atskiras parteris su kilpa priėjimui iš rytų ir šiaurės. Išliko mažalapių liepų ir paprastųjų ąžuolų alėjos, būdingos geometriniams parkams.

Peizažinėje parko dalyje yra vienas didesnis ir du nedideli tvenkiniai. Įrengta apžvalgos kalvelė, apskritos formos žalioji pavėsinė. Iš egzotinių medžių parke auga europiniai maumedžiai (aukštis 22–26 m, skersmuo 52–84 cm), senos didžialapės liepos, vakarinės tujos.

Atsiliepimai

Komentuoti