Viešoji įstaiga Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras

LIOLIŲ KOPLYČIA

Bažnyčios

Kontaktai

Liolių koplyčia – medinė kapinių koplyčia pastatyta 1853 m., yra Liolių miestelyje Kelmės rajone. Kartu su Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčia ir varpine su­da­ro an­samb­lį – ar­chi­tek­tū­ros pa­mink­lą.

Pastatas buvo tvarkomas jau Atgimimo pradžioje, apie 1990 m. Tada atnaujintos grindys, aplopytas stogas, įrengtas altorius, kuriam Rūpintojėlio skulptūrą sukūrė tautodailininkas Anatolijus Akstinas. Jis kartu su Stanislovu Buziu atnaujino ir koplyčios altoriaus dekorą, o tuo metu į Lietuvą atvykęs išeivijos vyskupas Paulius Baltakis pašventino.

Koplyčia pastaraisiais metais jau buvo avarinės būklės. Dėl pamatų sėdimo pakrypusi į vieną šoną, kiauru stogu, supuvusiomis perdangomis – toks statinys kėlė grėsmę kapinių lankytojams. Koplyčia po 2 metus trukusio remonto atsivėrė 2015 m. balandžio 30 d. Tvarkymo darbų projektą paruošė arch. Aurimas Vengrys. Buvo sutvarkyta elektros instaliacija, įrengti žaibolaidžiai, priešgaisrinė ir apsaugos sistemos, restauruotos perdangos, stogas, naujai perdažyta. Atnaujintoje koplyčioje įrengta šarvojimo salė, kuria gali naudotis Liolių miestelio ir aplinkinių kaimų bendruomenės. Koplyčioje galima ne tik melstis, bet ir rengti bendruomenės susirinkimus.

Atsiliepimai

Komentuoti