Viešoji įstaiga Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras

BRIDVAIŠIO EŽERAS

Gamta

Kontaktai

Tai puiki galimybė pailsėti, grožėtis nuostabiais gamtos vaizdais, užkopti ant legendomis garsaus Bridvaišio piliakalnio, įrengto žemaičių genčių žemėse, šiauriniame Bridvaišio ežero krante esančioje kalvoje, buvusioje ežero saloje, o nuo apžvalgos bokšto ant Kokmaniškės kalno pasigėrėti apylinkių vaizdais, stebėti paukščius.

Bridvaišis –ežeras vidurio Lietuvoje, Kelmės rajone, apie 1km į pietryčius nuo Tytuvėnų. Ežero plotas - 46,5 ha. Ilgis 1,1 km, plotis 0,7 km. Didžiausias gylis 42.8 m. Vidutinis gylis 10.2 m. Rytiniai ir pietvakariniai krantai aukšti, šiaurinis žemas, pelkėtas. Ežere yra dvi salos – Didžioji ir Varnų. Iš ežero išteka Tytuvos upelis, o įteka tik mažyčiai upeliukai.

Prie ežero yra Rutelių ir Plauginių kaimai, Tytuvėnų miesto pakraštys. Ežero šiauriniame krante stūkso Tytuvėnų piliakalnis.

Bridvaišio ežero rekreacinis takas - puiki galimybė pailsėti, grožėtis nuostabiais gamtos vaizdais, užlipti ant legendomis garsaus Bridvaišio piliakalnio, atsikvėpti įrengtose sustojimo vietose.

Atsiliepimai

Komentuoti