Viešoji įstaiga Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras

TRYS DIEVO DOVANOS IR KITI KVAPAI

Nuo seno vienuolynai garsėjo gėlynais ir sodais, vynuogynais ir daržais. Čia buvo puoselėjamos vaistažolininkystės tradicijos, kūno ir sielos savigydos būdai. Vienuolynų vaistažolių sodeliuose buvo aklimatizuojami augalai parsivežti iš tolimų svečių šalių, kurie vėliau tapo įprasti ir kaimo sodžiuose.

Vienuolyno kronikoje rašoma, kad 1614 m. į naujai įsteigtą vienuolyną Tytuvėnų miestelyje kartu su pirmaisiais broliais, iš Krokuvos atvažiavo vienuolis Simonas Očko, apibūdinamas kaip stropus daržininkas. Žmogaus išmanančio sodininko darbus atsiuntimas Į besikuriančią vienuoliją, rodo, kad vaismedžių, vaiskrūmių, vaistažolių ar net gėlių auginimas, pritaikymas ir panaudojimas buvo svarbus ir vertinamas.

Edukacinės programos metu pasakosime apie vienuolynų vaistažolių sodelių augalus, bandysime iš kvapo atpažinti žoles gyduoles, minsime mįsles, bandysime išgirsti žolynų muzikos garsus. Visi edukacinės programos dalyviai pasidarys po kvapų maišelį iš žolelių, kurios Jums labiausiai patiks. Pageidaujant pavaišinsime pagal Tytuvėnų vienuolyno virėjo receptą užplikyta arbata, ragausime sūrį iškeptą žolinių pabarstų pataluose.

Edukacinės programos kaina:
4,00 eur/asmeniui, su sūriu ir arbata 6,00 eur/asmeniui.
Minimalus dalyvių skaičius – 12
Užsiėmimo trukmė 1 valanda.

Edukaciniai užsiėmimai užsakomi iš anksto.

Atsiliepimai

Komentuoti